Losowe artykuły
2008-06-19 22:10:17

Wypalanie traw
Wypalanie traw jest u nas złą tradycją, z którą od lat zmagają się strażacy, policjanci, służby ochrony środowiska.

2008-06-10 20:39:34

Postacie handlowe tworzyw sztucznych
Do przetwórstwa na wyroby gotowe dostarcza się zwykle tworzywa sztuczne w postaci żywic, tłoczyw lub półwyrobów (półfabrykatów).

Belgia

Dodał admin, 2008-05-29 Autor / Opracowanie: derhase

Belgia jest państwem federacyjnym Europie zachodniej w południowych Niderlandach. Graniczy od zachodu z Francją, od południa z Luksemburgiem, od wschodu z Niemcami i od północy z Holandią


W Belgii, podobnie jak w innych krajach rozwój turystyki został zapoczątkowany w pierwszej połowie XIX wieku. Proces przemian społeczno-gospodarczych kształtujących się w całym świecie, a zwłaszcza w Europie, stworzył korzystne warunku dla rozwoju turystki w Belgii. Jednakże jednym z najważniejszych czynników powodujących poprawne działanie turystyki w Europie jak i na całym świecie jest stopień łatwości z jakim turysta może się dostać do miejsca docelowego w danym kraju.
Do stworzenia odpowiednich warunków komunikacyjnych niezbędne są połączenia lotnicze kolejowe jak i autobusowe. Biorąc po uwagę dostępność komunikacyjna Belgii oraz Polski można powiedzieć że Belgia to kraj do którego dojazd nie stanowi żadnych problemów w dzisiejszych czasach.
W roku 2002 miało miejsce 10.355.800 wyjazdów wakacyjnych Belgów, co równa się z liczbą ludności w tym kraju. Najchętniej odwiedzanymi krajami są kraje ościenne. Francja do dnia dzisiejszego pozostaje najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym Belgów, jednakże od momentu kiedy Polska oraz inne kraje Europy środkowo-wschodniej dołączyły do Unii Europejskiej rynek turystyczny polepszył się. Główną zaletą jest zniesienie wiz co sprawia swobodną możliwość przemieszczania się bez paszportów. Przynależność Polski do Unii Europejskiej zwiększa wiarygodność kraju wobec turystów belgijskich. Wyśmienita kuchnia, wspaniale zabytki historyczne, historyczne miasta, oraz czyste środowisko naturalne sprawia że coraz częściej ludność belgijska darzy Polskę zaufaniem. W 2006 roku liczba przyjazdów do Polski wzrosła o 100% w porównaniu do roku 2000. Najczęściej uprawianymi rodzajami turystyki są: turystyka weekendowa oraz turystyka objazdowa. Polska jest coraz częściej uważana za kraj szybkich przemian który ma do zaoferowania szereg podstawowych produktów turystycznym na rynku Europejskim, główne z nich to: wycieczka po Krakowie, wycieczka po Warszawie, trasa objazdowa- Szczecin- Gdańsk- Malbork – Toruń – Warszawa – Częstochowa –Kraków – Oświęcim – Wrocław, wycieczka z Warszawy do Krakowa z Krakowa do Zakopanego. Do dodatkowych produktów turystycznych możemy zaliczyć: pobyt na Mazurach, wynajem kwater prywatnych i domków letniskowych, podróże motywacyjne, wyjazdy szkolne, wydarzenia koncerty, festiwale, Boże Narodzenie.
Biorąc pod uwagę dane z 2004 roku możemy stwierdzić iż zainteresowanie belgijskich touroperatorów polskim rynkiem turystycznym ciągle wzrasta. Do największych touroperatorów działających na belgijskim rynku możemy zaliczyć: Jetair, Thomas Cook Best Tour, Odysseus NW, Escape Travel, Bonvoyages s.a. Pod koniec maja 2004 roku 52 touroperatorów proponowało wycieczki do Polski. Produkty znajdujące się katalogach belgijskich touroperatorów przedstawiają szereg usług turystycznych oferowanych w Polsce. Profesjonalne firmy działające w branży turystycznej posiadają w swoich ofertach między innymi: zwiedzaniem głównych a zarazem najbardziej rozwiniętych miast turystycznych( Kraków, Warszawa, Gdańsk) zajmują się transferami lotnisko-hotel-lotnisko, rezerwacjami hoteli, transportu, wycieczkami autokarowymi , kulturalnymi, wynajmem domków letniskowych.