Losowe artykuły
2008-06-10 20:39:34

Postacie handlowe tworzyw sztucznych
Do przetwórstwa na wyroby gotowe dostarcza się zwykle tworzywa sztuczne w postaci żywic, tłoczyw lub półwyrobów (półfabrykatów).

2013-09-03 20:42:35

Tanie opony używane i felgi
Nowy sklep sprzedający tanie opony używane oraz felgi przez internet

Koenzym Q10

Dodał admin, 2008-07-09 Autor / Opracowanie: Barbara Świeciak

Koenzym Q10 wspomaga leczenie wielu schorzeń. Jest przydatny w walce z nowotworami, dzięki swej zdolności do wychwytywania wolnych rodników.


<  1  2  3  

Ważną konsekwencją niedokrwienia jest zwiększenie produkcji wolnych rodników, które uszkadzają komórki. Dlatego niezwykle ważnym działaniem terapeutycznym w przypadku tej choroby jest poprawa krążenia wieńcowego oraz ingerencja w procesy metaboliczne zachodzące w komórkach mięśnia sercowego za pomocą koenzymu Q10, który zmniejsza następstwa niedokrwienia oraz eliminuje wolne rodniki.
Nadciśnienie tętnicze
Koenzym Q10 odgrywa także istotną rolę w procesie regulacji ciśnienia krwi. Badania laboratoryjne przeprowadzone na zwierzętach oraz badania kliniczne potwierdzają, że koenzym Q10 rzeczywiście obniża wysokie ciśnienie krwi u osób cierpiących na tę dolegliwość. Nie zaobserwowano natomiast podobnego działania u osób z prawidłowym ciśnieniem. Stwierdzono, również związek pomiędzy deficytem koenzymu Q10 a zwiększeniem poziomu sodu w stosunku do poziomu potasu we krwi, co generalnie sprzyja wzrostowi ciśnienia. Sód jest pierwiastkiem powodującym podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, potas zaś wpływa na jego obniżenie. Podczas terapii, w której zastosowano koenzymu Q10 nastąpiło zmniejszenie poziomu sodu w stosunku do poziomu potasu a tym samym obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.
Paradentoza
Pierwsze korzystne efekty stosowania koenzymu Q10 w leczeniu chorób przyzębia zostały opisane już w latach 70-tych. Badania przeprowadzone przez dr Karla Folkersa z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin oraz specjalistę w zakresie chorób przyzębia dr Edwarda G. Wilkinsona wykazały, że w odróżnieniu od zdrowej tkanki przyzębnej, tkanka zaatakowana paradentozą charakteryzuje się znacznie mniejszą zawartością koenzymu Q10.
koenzym Q10 działa bardzo korzystnie na poprawę stanu zmienionych zapalnie dziąseł.
• zmniejsza krwawienie i obrzęk dziąseł
• zmniejsza ruchomość zębów
• zmniejsza głębokość i liczbę kieszonek okołozębowych oraz objętość wydzieliny ropnej
• wpływa on na florę bakteryjną w jamie ustnej poprzez zmianę jej składu i aktywności enzymatycznej.