Losowe artykuły
2008-06-22 22:00:25

Rozwiązanie stosunku pracy
Szczególnym przypadkiem rozwiązania stosunku pracy za porozumieniem stron jest przejście pracownika do nowego pracodawcy na podstawie porozumienia pracodawców

2008-06-19 21:53:51

Rolnictwo ekologiczne
Rolnictwo ekologiczne jest szansą w warunkach konkurencji z rolnictwem zachodnim zwłaszcza, że rolnicy prowadzący gospodarstwa metodami ekologicznymi mogą otrzymywać z budżetu państwa dotacje.

Pranie brudnych pieniędzy

Dodał admin, 2008-07-10 Autor / Opracowanie: Monika Kulińska

Pranie Brudnych Pieniędzy oznacza wymianę funduszy otrzymanych w wyniku aktywności kryminalnej na ‘czyste’ pieniądze, bez powiązania ze swoim nielegalnym źródłem.


<  1  2  3  4  5  6  7  8  9    >


    Uchwała Nr 4/98 Komisji Nadzoru Bankowego z dnia 30 czerwca 1998 r. w sprawie trybu postępowania banków w przypadkach prania pieniędzy oraz ustalenia wysokości kwoty i warunków prowadzenia rejestru wpłat gotówkowych powyżej określonej kwoty oraz danych o osobach dokonujących wpłaty i na rzecz których wpłata została dokonana.

(Uszczegóławia dotychczasowe obowiązki, wprowadza m.in. zasadę rejestracji każdej transakcji, jeśli wydaje się podejrzana, obowiązek odpowiedniego prowadzenia i zabezpieczenia rejestrów, prowadzenia zbiorczego rejestru wpłat przez centrale banków, wprowadza obowiązek współpracy banku z prokuraturą, GINB tj. kierowania sprawy w trybie poufnym do prokuratury w przypadku podejrzenia prania, powiadamiania przez bank GINB o skierowaniu sprawy i GINB przez prokuraturę o wynikach podjętych działań).
 Ustawa z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł.

(Pierwsze systemowe rozwiązania umożliwiające budowę spójnego i kompleksowego systemu walki ze zjawiskiem prania pieniędzy.)
 Nowelizacja art. 299 k.k. - art. 43 ustawy z dnia 16 listopada 2000 r.
(Zmiana definicji prania pieniędzy, odejście od zamkniętego katalogu przestępstw bazowych, wprowadzenie odpowiedzialności każdej osoby, bez względu na związki z przestępstwem pierwotnym, karalność wszystkich/jakichkolwiek form prania pieniędzy.)