Losowe artykuły
2008-06-01 21:59:48

Warunki uzyskania kredytu bankowego
Na wstępie inspektor kredytowy ocenia czy zapotrzebowanie nie przekracza faktycznych i formalnych możliwości udzielenia kredytu przez bank.

2008-06-17 21:30:36

Stopa procentowa
Stopy procentowe banku centralnego mają decydujące znaczenie dla rynku finansowego – według nich banki określają wysokość oprocentowania depozytów i kredytów.

Czy jestem w ciąży?

Dodał admin, 2013-03-18 Autor / Opracowanie: sosrodzice.pl

Choć większość mam twierdzi, że większość objawów ciąży można poczuć dopiero po trzech-czterech tygodniach ...


Wiele kobiet zadaje sobie na różnych etapach to pytanie. Może mieć ono różny wydźwięk. Często bowiem towarzyszy mu strach i to nie tylko wtedy, kiedy ciąża jest nieplanowana i miałaby pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie, ale również wtedy, kiedy w końcu staje się ona czymś realnym, czyli z fazy planowania przechodzi się do czasu jej realizacji. Gdy w końcu się uda i test jednoznacznie stwierdza fakt, pojawia się uzasadniony strach, czy dam sobie radę, czy będę w stanie sprostać oczekiwaniom, jakie przede mną są stawiane. Po odczytaniu wyniku testu, o ile nie następuje to dopiero w ósmym tygodniu ciąży, trzeba jeszcze trochę poczekać, by pojawiły się pierwsze objawy ciąży. Często wszystko zaczyna się od znużenia oraz o odczucia podobnego do utraty sił. Kobieta jest również rozdrażniona. Nie jest w stanie skupić się na zadaniach oraz ma wrażenie, że jest jak bomba, która nie wiadomo kiedy wybuchnie. Z czasem dopiero mogą pojawiać się mdłości oraz uczucie wstrętu do jedzenia. Niektóre potrawy czy napoje, które wcześniej dobrze smakowały na początku ciąży mogą być wyjątkowo źle odbierane. Nie u każdej kobiety pojawiają się co prawda wymioty, jednak często one nabierają takiej formy, że są bardzo uciążliwe i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Wtedy w grę wchodzi podawanie kroplówki i przebywanie na oddziału ginekologicznym. Wszystko po to, by kontrolować sytuację oraz nie dopuścić do groźnego w skutkach odwodnienia. Bibliografia: http://www.sosrodzice.pl/objawy-ciazy/