Losowe artykuły
2008-06-17 21:08:05

Ryzyko bankowe
Działalność banku w zakresie transformacji środków będących do dyspozycji systemu bankowego jest podstawową przyczyną powstawania ryzyka bankowego, polegającego na niebezpieczeństwie utraty płynności

2008-06-15 20:58:35

Bank jako pośrednik finansowy
W Polsce, według różnych badań, od 30 do ponad 50 proc. społeczeństwa w ogóle nie korzysta z usług bankowych. To co najmniej 11 mln osób. Ta grupa znalazła się na celowniku bankowców.

Masa cukrowa. Ozdoby ślubne i komunijne na tort

Dodał AdamAGP, 2013-09-03

Projekt skepu oferującego cukiernicze ozdoby ślubne i komunijne na torty i ciasta


Dzisiaj chciałem wam zaprezentować dosyć nietypowy sklep oferujący dekoracje ślubne i bynajmniej nie mam tu na myśli jego szaty graficznej i zastosowanych rozwiązań z zakresu kodu. Chodzi o sam produkt. Sklep Sweetdecor.pl oferuje ozdoby ślubne na torty. Są tam oczywiście również inne produkty, ale dekoracje ślubne na tort to podstawowy produkt tego sklepu. Co zatem jest w nim nietypowego?? – chociażby sama branża – pierwszy raz się spotykam z produktami spożywczymi sprzedawanymi przez Internet. Te ozdoby ślubne są zwykle produkowane z masy cukrowej. Aczkolwiek nie sądzę, żeby wkrótce ludzie zaczęli kupować towary spożywcze przez Internet, a tego rodzaju dekoracje ślubne to nietypowy produkt i biorąc pod uwagę fakt, że branża ślubna w Polsce dynamicznie się rozwija, taki produkt może się sprawdzić w handlu w sieci. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że tego typu dekoracje są raczej półproduktem, bo ludzie zwykle zamawiają już cały tort razem z dekoracjami ślubnymi, więc w trym przypadku może odbiorcą głównym są cukiernicy. Jest to niewątpliwie specjalistyczna branża. Trudno przewidywać na ile sklep się już przyjął na rynku, jaka przyszłość go czeka, ale jak widać w sieci sprzedaje się już wszystko włącznie z produktami, które są trudne do wysyłki. Warto też zauważyć, że ceny poszczególnych ozdób cukierniczych są dosyć niskie i przewyższają koszty wysyłki. Jak to się opłaca tego nie wiem, ale widać musi się opłacać skoro sklep funkcjonuje. Może są zamawiane  hurtowo, albo też pasjonatów, a raczej pasjonatek pieczenia ciast jest znacznie więcej niż mi się wydawało.